ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

Utworzono dnia 20.10.2023

0 października to Światowe Święto Drzew. Dzień ten ma przypominać i uświadamiać ekologicznie społeczeństwo, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa.

Drzewa „świętują” od 1872 roku. To właśnie w tym roku, znawca i miłośnik przyrody, Julius Sterling Morton, ustanowił ten wyjątkowy dzień. Celem pana gubernatora, było posadzenie, jak największej ilości drzew w USA.

Inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość” – mówił Julius Sterling Morton.

Jego idea szybko rozpowszechniła się w innych krajach, a z biegiem czasu, dotarła również do Polski.

Jak ważną rolę w naszym ekosystemie pełnią drzewa, wiedzą od najmłodszych lat miłośnicy przyrody,

ze Szkoły Podstawowej w Choczu. Dlatego, wzorem lat ubiegłych, uczniowie klas I - III, wraz z wychowawczyniami, postanowili przyłączyć się do celebrowania święta naszych „zielonych przyjaciół”.

Całe przedsięwzięcie odbyło się w ramach programu „ABC Dobrego Zachowania.”

Uczniowie klas Ia  i Ib posadzili sadzonkę drzewka, nazwali swoje drzewko i uroczyście obiecali opiekować się swoim drzewkiem.

Klasa II wykonała prace plastyczne przedstawiające jesienne drzewa. Czekało ich również sporo łamigłówek, nad których rozwiązaniem musieli się wspólnie zastanawiać.

Uczniowie z klasy III a  i III b wyruszyli do parku, by bliżej przyjrzeć się różnym rodzajom drzew.

ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

Utworzono dnia 20.10.2023, 13:06