Marzec 2023

Utworzono dnia 10.04.2023

W marcu odbyło się 26. zajęć z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu "Laboratorium Przyszłości".

Były to zajęcia:

1. “Żywe” postacie literackie -sesja fotograficzna./ kl. 6a/ E.Kornacka
- Podsumowanie projektu edukacyjnego “Bohaterowie lektur szkolnych”. Uczestnicy prezentowali w odpowiednich strojach przygotowane przez siebie cytaty lub opisy wybranych przez siebie bohaterów lektur szkolnych. Wykorzystanie aparatu fotograficznego, statywu do zawieszenia tła.

2. Zdrowie zależy od nas- wiemy, co jemy./kl .7/ Dorota Chraplak

- Uczniowie klasy VII podczas zajęć w pracowni gastronomicznej przygotowywali pożywne i zdrowe koktajle na bazie mleka krowiego i roślinnego oraz tosty z chleba tostowego z domieszką mąki razowej. Trzy grupy używały blendera a następnie tostera.

3. Przyszywanie guzików. /K.Bukowska, kl.7/

- Uczniowie z klasy 7 poznawali różne sposoby przyszywania guzików. Na zajęciach wykorzystane były igły i nożyczki
4. Sesja fotograficzna pt. “Przyjaźń” /Katarzyna Burchacka, świetlica/

- Uczniowie wykonali sesję zdjęciową. Ich zadaniem było przedstawienie na fotografii wartość jaką jest przyjaźń.

5-8. Święto liczby PI/Ewa Jagielska/klasy IV, VI, VII

- Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne prowadzące do rozkodowania liczby PI. Wyniki swojej pracy utrwalili robiąc zdjęcia aparatem fotograficznym. Zdjęcia zostały wykorzystane na stronie internetowej szkoły.

9-10. Druk 3D Anna Klauza/Mariusz Wróblewski klasy 6a i 6b
- Uczniowie poznali technologię druku 3D, narzędzia konieczne do przygotowania modelu oraz wydruku. Efektem pracy był wydruk owada.

11.Wzorem  mistrza Jerzego  Nowosielskiego /zrk, kl. 6b E. Fagasińska/
- Uczniowie klasy 6b Robert i Przemek w ramach zajęć rozwijających kompetencje  wykonali prezentację  przybliżając koleżankom i kolegom  postać pewnego uzdolnionego
i aktywnego człowieka – Jerzego Nowosielskiego - patrona roku 2023. Uczniowie wykonali prace plastyczne wzorując się na pracach artysty. Zdjęcia autorów z wykonanymi pracami zamieścili w prezentacji multimedialnej, a prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu.

12. Pr - gra uproszczona Katarzyna Czajczyńska, kl. VI a i b (dz)
- Uczennice podczas lekcji WF w trakcie wykonywania rozgrzewki. Po zrobieniu zdjęć i nagraniu krótkich filmików dziewczęta miały możliwość sprawdzenia poprawności wykonania sekwencji ruchowej i dokonania ewentualnych korekt.

13. “Powitanie wiosny”- sesja fotograficzna /kl. IIIa Ed. przyr.-społ. G. Skałecka/
-Uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w wiosennej sesji zdjęciowej. Wcześniej na zajęciach poznali pracę fotografa. Następnie z wielkim zaciekawieniem uczyli się obsługi aparatu fotograficznego, który ma wiele funkcji.Nabyte umiejętności wykorzystali podczas zajęć robiąc zdjęcia pt. “Powitanie wiosny”. Zajęcia fotograficzne to doskonałe połączenie fotografii z dobrą zabawą.

14-15. Wiosenny Turniej Sportowy klas drugich /Joanna Woźniak Agnieszka Roszak/
- 21 marca uczniowie klas drugich wzięli udział w Wiosennym Turnieju Sportowym. Podczas sportowo – matematycznych zmagań wykonywano zdjęcia aparatem fotograficznym. Zdjęcia te wzbogaciły opis wydarzenia,  zostały umieszczone na stronie internetowej szkoły.

16-23. Warsztaty wirtualna rzeczywistość, gogle VR oraz sztucznej inteligencji - edukatorzy mobilneo laboratorium; kl. 6a, 6b i 7
- edukatorzy przeprowadzili warsztaty dla grup uczniów: Gogle Class VR pozwalają na realizację podstawy programowej z wielu przedmiotów. 14 modułów dydaktycznych, m.in. biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, technologia, ponad tysiące wizualizacji i modeli 3D do zastosowania w szerokim zakresie tematycznym. Uczniowie i nauczyciele mają możliwość korzystania z gotowych zasobów i tworzenia własnych projektów lekcji. System Class VR to nowy wymiar nauczania interdyscyplinarnego. Sztuczna inteligencja umożliwia systemom technicznym postrzeganie ich otoczenia, radzenie sobie z tym, co postrzegają i rozwiązywanie problemów, działając w kierunku osiągnięcia określonego celu. Komputer odbiera dane (już przygotowane lub zebrane za pomocą jego czujników, np. kamery), przetwarza je i reaguje.

Marzec 2023

Utworzono dnia 21.04.2023, 12:17