Padziernik 2023

Utworzono dnia 02.11.2023

W październiku 2023 r.odbyło się 16. zajęć z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu "Laboratorium Przyszłości".

Były to zajęcia:

1. Słodkie popołudnie /K.Burchacka - zaj. świetlicowe/

2. W zdrowym ciele, zdrowy duch i odwrotnie - ćwiczymy w każdą porę roku. kl. 6a A. Wechman

- Uczniowie kl. 5a przygotowali serię łatwych do wykonania ćwiczeń. Cała klasa wykonała je według instruktażu, tę aktywność zarejstrowano aparatem fotograficznym.

3. Miejsce, w którym jesz posiłki /kl.6a, K.Bukowska/

- Uczniowie z klasy 6a na lekcji techniki uczyli się estetycznego dekorowania stołu. Wykonywali serwetki metodą origami na dużych i małych serwetkach. Podczas zajęć pomocne były nożyczki a zdjęcia wykonano  aparatem fotograficznym

4. Wyznaczanie ciepła właściwego wody za pomocą czajnika elektrycznego /K. Hernes, kl. /

- Uczniowie klasy 8, korzystając z scenariusza, stopera, termometru, czajnika elektrycznego wyznaczali ciepło właściwe wody.  Przeprowadzenie eksperymentu zostało ,,uwiecznione” za pomocą aparatu cyfrowego.

5. “Poranne tosty” /A. Dogoda klasa Ia/

- Uczniowie klasy Ia na porannych zajęciach przygotowali tosty. Kształtowali swoje nawyki żywieniowe, wyrabiali nawyk zaradności (samodzielne przygotowanie kanapki). Uczyli się kulturalnego zachowania przy stole oraz przestrzegali zasad higieny i bezpieczeństwa. Wszyscy spisali się wzorowo i ze smakiem skonsumowali chrupiące kanapki.

6. Jesienna sesja fotograficzna w plenerze. /E. Fagasińska, klasa 7/

- Uczniowie klasy 7b na lekcji plastyki przygotowali jesienną sesję plenerową. Samodzielnie wykonali rekwizyty oraz zadbali o odpowiedni dobór stroju.

Realizowali temat tworząc zdjęcia w plenerze przy użyciu aparatu fotograficznego.

7. Pieśni patriotyczne i wojskowe /G.Jagielski, kl.6b/

- Uczennice kl.6b śpiewały pieśni patriotyczne przy pomocy mikrofonu kierunkowego z akcesoriami.

8. W podróży z Europkiem /kl. Vb, zrk, A. Wechman/

- Uczniowie świętowali Europejski Dzień Języków Obcych. Grupy zostały sfotografowane przy zabawie.

9. PS - gra uproszczona /klasa Va i Vb dz, K. Czajczyńska/

- Uczennice klas V podczas rozgrzewki wykonywały zdjęcia i sprawdzały poprawność wykonanych ćwiczeń oraz wykorzystany zakres ruchu

10. Lekcja prasowania /B. Jaruszewska, klasa 2/

- Uczniowie podczas zajęć kształtowali technikę prasowania oraz składania ubrań. Dla większości uczniów był to debiut. Odbyliśmy również pogadankę nt. schludnego wyglądu oraz poszanowania swoich rzeczy.

11-12. Druk 3D /klasa 8, 6b, M. Wróblewski/

- Uczniowie podczas zajęć przygotowali modele 3D w serwisie TincerCad oraz dokonali wydruku na drukarce 3D zakupionej w ramach programu Laboratorium Przyszłości.

13. Zdrowe i pożywne śniadanie /Klasa 7a, A. Kaczkowska/

- Uczniowe klasy 7a przygotowali zdrowe i  pożywne śniadanie. Wykorzystali opiekacze.Uczniowie przygotowali również ciepłe i rozgrzewające herbatki z miodem i pomarańczą.

Padziernik 2023

Utworzono dnia 02.11.2023, 10:53